תפריט צור קשר טלפון

הרחקת יונים מדוד שמש

היונים הן מפגע תברואתי מציק מאוד, וגם מסוכן מאוד. אפשר לדבר הרבה על הנזקים של היונים ועל המחלות הקשורות ביונים. אך הפעם נדבר על בעיה מאוד מסוימת המאפיינת את הבניינים אשר סובלים ממטרד היונים. בעיה זו היא חלק ממכלול שלם של בעיות אך חשוב מאוד שתהיו מודעים אליה. אנו מדברים על השילוב המסוכן של יונים ודודי שמש. אתם לא יכולים לדמיין איזה נזק גורמות היונים לדודי השמש.

היונים הן ציפור אשר נוהגת להתגודד במושבות גדולות, וככל שיש להן מזון, שלום וביטחון כך הקהילה שלהן משגשגת ועלולה להגיע למאות יונים במרחב מאוד קטן. אם מישהו יתחיל לזרוק להן פירורי לחם הן מייד יגיחו מכל המקומות. אך בין לבין, הן שורצות על אדן החלון, המרפסת או הגג שלכם. למשל דוד השמש שלכם הוא מקום נהדר להתגודדות של יונים. משם הן יכולות להשקיף על כל הסביבה ושום חתול לא יפריע להן. וכך במהירות הן מתחילות לכלכלך את הדוד בלשלשת היונים, גם על הדוד וגם על קולטי השמש.

נזקי היונים לדודי השמש

הדבר הראשון שקורה הוא שקולטי השמש מתלכלכים. הם מתכסים בלשלשת יונים אשר חוסמת את אור השמש ופוגעת ביעילות קולטי השמש. וכך אתם עלולים לגלות שלמרות שהיה יום שמש אין לכם מים חמים.

הדבר השני שמתרחש הוא תהליכי קורוזיה מואצים אשר נגרמים כתוצאה מלשלשת היונים החומצית.  תהליכים אלו מאיצים את הבלאי של דוד השמש וקולטי השמש ומקצרים את החיים של הדוד לכמה שנים מעטות.

הדבר השלישי שמתרחש הוא עם בוא הגשמים. חלק מסוים מלשלשות היונים נשטפות מדוד השמש והגג באופן כללי אל המרזבים. ובמהרה זה סותם את המרזבים ופוגע בניקוז הגג. וכאשר יש לכם מים עומדים על הגג מתחילות הנזילות בתוך הבית ותהליכי בלאי מואצים של הבית כולו.

וכל זה מתווסף לבעיות הרגילות אשר נגרמות על ידי היונים - צחנה, טפילים, מחלות, לכלכוך חזית הבניין וכו‘.

אם יש לכם יונים על גג הבניין עליכם להתחיל לחשוב על דודי השמש. אתם אולי מבחינים בקלות בנזקים למזגנים ופחות עולים לגג לבחון את קולטי השמש, אך תדעו שהיונים ”מטפלות“ בהם. לכן חשוב להיעזר בשירות של הרחקת יונים מדוד שמש. אל תנסו לעשות שום דבר בעמכם, הגג הוא מקום מסוכן. פנו למי שעוסק בתחום ויש לו ניסיון בעבודות בגובה, והזמינו שירות של הרחקת יונים מדודי שמש.

למעלה
ווצאפ